10 dolog amit kell, hogy tudjon rólad a plasztikai sebész
Ez a legfontosabb 10 dolog, amit őszintén mondj el műtét előtt a plasztikai sebészednek!
1. Diétázom
A médiában rengeteg diéta, tisztítókúra, „egészséges táplálkozási irányzat” kering, melyeket az áhított tökéletes külső elérése érdekében kipróbálunk.
Létezik olyan szélsőséges tisztítókúra és diéta, ami megzavarhatja a vese működését, és az általuk okozott veszélyesen alacsony fehérje szint, ingadozó vércukor rontja a gyógyulást a műtét után. A kialakuló vitaminhiány és kiszáradás következtében legyengült szervezet nehezebben viseli a műtétet.
Mondd el nyugodtan, ha diétázol!
2. Dohányzom
Sokszor azt gondoljuk, hogy ha napi 2-3 szál cigarettát szívunk csak el, azt is alkalomszerűen, az „nem dohányzásnak” minősül. Tévedés!
Nincs biztonságos szintje a dohányzásnak!
A dohányzás és annak mértéke növeli a szövődmények kockázatát a műtét alatt és műtét után.
Mondd el nyugodtan, ha dohányzol!
3. Néha iszom alkoholt
Gyakran élvezzük a vacsorát 1-2 pohár bor, pezsgő kíséretében, vagy koccintunk a „boldog pillanatokra”.
Az alkoholfogyasztás a véralvadásra van rossz hatással, fokozódik a vérzékenység, ill. bizonyos gyógyszerekkel, antibiotikumokkal keveredve ijesztő mellékhatásokhoz vezethet, mint a szédülés és szapora szívverés.
Mondd el őszintén, ha néha iszol alkoholt!
4. Elképzelhető, hogy várandós vagyok
Az áldott állapot ténye kizárja a plasztikai műtét elvégzését!
Ha a bármi jelét, esélyét érezzük a várandósságnak, feltétlenül csináljunk terhességi tesztet.
Mondd el őszintén, ha várandós lennél!
5. Menstruálok
Szerencsés, ha menstruációnk nem esik egybe a műtét napjával, de nem kizáró ok. Ebben az esetben a műtét elvégzéséről a plasztikai sebész dönt.
Menstruációkor a szervezet 1-2 napra olyan vérzékeny állapotba kerül, ami megnöveli a plasztikai műtét alatti vérzés, és a műtét utáni bevérzések veszélyét.
Beszélj őszintén a menstruációs ciklusodról!
6. Fogamzásgátló tablettát szedek
A fogamzásgátló tabletta szedése növelheti a műtét alatti vérrögösödés, trombózis veszélyét, melyre megoldás lehet a tabletta szedésének felfüggesztése, vagy vérrögösödés gátló gyógyszer alkalmazása.
Mondd el őszintén, ha fogamzásgátlót szedsz!
7. Vitaminokat, táplálék-kiegészítőket és gyógynövényeket szedek
Egyes gyógynövények, vitaminok, táplálék-kiegészítők, melyeket szedünk, gyógyszeres kezeléssel alkalmazva gyengíthetik, vagy felerősíthetik a gyógyszerek hatását.
Például az orbáncfű együttes alkalmazása antidepresszánsokkal erősíti a gyógyszerek hatását, míg a multivitaminokban lévő K-vitamin fokozza a véralvadást, és ez ronthatja a vérhígítók hatását.
Mondd el őszintén, ha ilyen termékeket szedsz!
8. Nem vagyok még 18 éves
A média, a barátok, illetve a társadalmi elvárások hatásra egyre több 18 év alatti lány keres fel plasztikai sebészt. Az érdeklődés és a kíváncsiság teljesen természetes.
A 18. év alatti életkor kizárja a plasztikai műtéti beavatkozást!
Mondd el őszintén az életkorodat!
9. Megbetegedtem
Ne titkoljuk el, ha a várva várt műtét napjára megbetegedtünk! A legkisebb betegséget, torokfájást, lázat is jelezzük plasztikai sebészünknek!
Ebben az esetben módosítani kell a műtéti időpontot! Semmiképpen sem szabad mélyaltatást vállalni, ha gyulladás van a szervezetben!
Mondd el őszintén, ha megbetegedtél!
10. Pánikbeteg vagyok
Nehéz beismerni, és kizáró oka lehet a műtétnek, a pánikbetegség és a labilis mentális állapot. Ennek kiszűrésében segíthet az esztétikai tanácsadónő.
Fontos, hogy pontosan fel tudjuk mérni, mire vállalkozunk, mit szeretnénk, és hogy a műtét után képesek legyünk érzelmileg is feldolgozni a változásokat.
Merj beszélni az aggodalmaidról!
Még 10 dolog:
10 dolog, amit bárcsak elmondana neked a plasztikai sebész